У вересні цього навчального року я розпочала працювати у програмі "Intel - шлях до успіху" разом із своїми вихованцями, учнями спеціальної загальноосвітньої - школи - інтернату № 2 Миколаївської обласної ради. В нашій школі навчаються діти - сироти з вадами фізичного та розумового розвитку. Ми опановуємо курс "Комп`ютерні технології для місцевої спільноти". Перші заняття дітям було складнувато працювати, вони довго розбиралися з електронним довідником, соромилися приймати участь в іграх. Але загалом настрій був позитивний, я бачила, що їм подобається нова справа. Поступово учні стали вільніше почуватися на заняттях, із задоволенням приймають участь в іграх та обговореннях, намагаються щиро висловлювати свої думки та враження від виконаної роботи. Чесно кажучи, й мені самій спочатку було складно відійти від традиційної ролі вчителя-помічника, яким я звикла бути під час уроків.Нам було складно вкладатися у рамки відведеного часу.
Тому дуже вчасною і корисною була зустріч з координатором програми Оленою Мосіною. Вона завітала на одне з наших занять і дала кілька корисних порад щодо роботи за програмою. Завдяки цим порадам мені стало набагато легше працювати. Тепер я жорстко контролюю відведений на виконання завдань час, вимагаю точного виконання завдань за порядком, поданим у посібнику. Я помітила, що в результаті діти стали більш зібраними, дисциплінованими, самі слідкують за часом, уважніше працюють з посібником, кілька разів перевіряють свої виконані роботи, щоб нічого не пропустити.
Мені було б дуже цікаво поспілкуватися з фасилітаторами, які працюють з учнями такої ж категорії, щоб більш вдало адаптувати заняття для дітей з особливими навчальними потребами.
Оксано Володимирівно, Ви справжній Вчитель й Фасилітатор! Адміністрація Вашої школи повинна Вам дякувати за Вашу роботу кожного дня! Мені було дуже приємно побачитися з Вами на курсах. Думаю, що не варто так перейматися тим, наскільки Ви вкладаєтеся в час. Адже Ви працюєте з особливою категорією дітей і головним результатом їхньої участі в програмі може бути те, що Ви самі відмітили, - позитивний настрій та задоволення від занять. Спробую дізнатися, хто в Україні працює з подібною категорією дітей. В Миколаївській області - тільки Ви.
ВідповістиВидалитиНасправді я дуже вдячна адміністрації мого закладу за те, що дає мені можливість постійно розвиватися, підтримує всі мої творчі ініціативи. А раз так, то й мої учні не будуть стояти на місці в своєму розвитку. Можливо, наша участь у подібних проектах допоможе довести необхідність обов`язкового впровадження курсу інформаційно-комунікаційних технологій у спеціальній школі. А це, в свою чергу, допоможе нашим випускникам стати більш конкурентноспроможними, дасть можливість швидше адаптуватися в суспільстві і не відчувати себе відірваними від цивілізованого життя.
ВідповістиВидалитиЯ дуже рада, що мої поради Вам стали в нагоді :) Я Вам уже говорила, хочу сказати ще раз - Ваші діти молодці!!! І в цьому є заслуга Вас та вашої школи, адже звичайні школи тільки впроваджують інформатику з першого класу, а Ви не перший рік як вивчаєте з першого класу КТ. І незважаючи на те що діти уже володіють комп'ютерними навичками у них є жага до нових знань, вони щирі та відкриті.
ВідповістиВидалитиВаша фраза "кілька разів перевіряють свої виконані роботи, щоб нічого не пропустити." доводить те, що вони не просто виконують все по пунктиках, а роблять власний, гарний продукт.
Успіхів Вам!
Дякую за побажання, Олено! Ваші поради дійсно мені дуже допомогли. Я вважаю, що такі зустрічі з координаторами дуже потрібні. В такому випадку фасилітатор не відчуватиме себе покинутим на призволяще, а ще раз впевниться, що він не сам, що завжди є люди, до яких можна звернутися за порадою, за допомогою.
ВідповістиВидалити:-). Хочу розповісти, яке задоволення отримали діти від роботи над адресною книгою і опитуванням. Я дала їм 30 хвилин на збір інформації, через 5 хвилин почали збігатися вихователі і запитувати, що відбувається. :-) За 20 хвилин вони встигли оббігати всіх дорослих - вихователів, працівників пральні, їдальні, прибиральниць, сторожів, одним словом всіх, кого знайшли. Їм так сподобалося! Я в захваті від своїх учнів! Вони в мене насправді молодці! Я ними горжуся! :-)
Супер))) А ще попереду кошторис, мої вихованці навіть сперечалися з приводу того скільки потрібно грошей на харчування та розваги))
ВидалитиСлухайте, про що ви говорите? Я мало що зрозумів із цього діалогу, але стало цікаво. Конкретизуйте. Можливо дана робота звязана із навчанням бізнесової економіки? А це дуже цікаво.
ВідповістиВидалитиДоброго дня! На жаль, не знаю Вашого імені, щоб звернутися як слід. :-) Якщо Вам цікаво дізнатися про роботу у проекті, завітайте на сайт програми "Шлях до успіху" за посиланням http://uspih.iteach.com.ua/. Існує 3 курси - Комп`ютерні технології для місцевої спільноти, Комп`ютерні технології і майбутня професія та Комп`ютерні технології й підприємницька діяльність. Все дуже цікаво. Якщо забажаєте, залиште на сайті заявку на участь у тренінгу фасилітаторів. Ви пройдете навчання і зможете працювати самостійно. Дякую за увагу до нашого блогу. Якщо виникнуть запитання, звертайтеся.
Видалити